Interessant artikel uit het Parool van 14-03-2020 over ouderen die het kwetsbaarst zijn voor Covid-19 en daardoor harder geraakt worden. Niet alleen wordt het virus hen eerder fataal, door alle maatregelen raken ze ook sneller in een sociaal isolement. Mijd snotterende kleinkinderen, gezelschappen, het openbaar vervoer en een uitgestoken hand. Die aanbevelingen zullen veel senioren nog zwaar vallen, verwacht viroloog Anne Wensing van UMC Utrecht. Wensing wil een oproep doen aan alle ouderen om ‘zelf de regie te nemen’. Nu is de landelijke richtlijn dat verkouden, snotterige mensen binnen moeten blijven.
Maar wat als ze toch kwakkelend op bezoek komen? “Voor ouderen is het best moeilijk om mensen te weigeren. Als u op leeftijd bent en een verjaardagsfeestje geeft, moet het aanvaardbaar zijn dat u aan uw gasten vraagt: ben je verkouden of ben je ziek? Zo ja, dan heb ik liever dat je niet komt. Daar moeten we echt met zijn allen voor openstaan.” Het coronavirus treft vooral de kwetsbare ouderen. Hoogbejaarden of ouderen met ziektes, zoals hart- en vaatziekten of diabetes, zijn het meest kwetsbaar.
Uit onderzoek naar het sterftecijfer onder 45.000 mensen met Covid-19 blijkt dat van de tachtigplussers met het nieuwe virus vijftien procent sterft. Voorlopig, zegt Wensing, is het voor senioren vooral zaak om het virus uit de weg te gaan. Daar ligt een verantwoordelijkheid voor de oudere die het heft in handen moet nemen, maar ook voor de kinderen. Bijvoorbeeld “Help je alleenwonende ouders om met anderen in contact te blijven met bijvoorbeeld facetime.”
Cretio probeert ten alle tijden te voorkomen dat mensen in een isolement raken en/of vereenzamen. Een sociaal netwerk is voor iedereen onmisbaar. Met moderne hulpmiddelen is contact ook mogelijk op afstand in crisistijden zoals nu. Neem contact met ons op voor meer tips & tricks. Wij helpen u graag!
Hits: 320